Akce

Anketa

Jak archivujete své domací videonahrávky ?
 


Natačení, střih


Záznam je možné provádět jak v rozlišení SD (720 x 576), tak HD (HD I - 720p, HD II - 1080i) s poměrem stran 4:3, nebo 16:9 v normě PAL. V postprodukci je zaznamenaný materiál zpracován s výstupem na CD, DVD, Blu-ray, internet, flash disk a další, případně je možný i okamžitý výstup na projektor, LCD/LED/plasmovou TV a na internet, nebo jen živý výstup (bez záznamu). Pro některé projekty je vhodné použít vícekamerové natáčení.

  Samotný projekt se obvykle skládá ze tří části:

   Fáze 1. zpracování scénáře
   Fáze 2. produkce – pořízení audiovizuálního záznamu
   Fáze 3. postprodukce - zpracování a výstup dle zadání a účelu

Fáze 1. Pro natáčení prezentací, dokumentů a dalších videoprojektů je nezbytnou součástí scénář. Pokud ještě nemáte jasnou představu, předložíte známá kritéria a dle toho se zpracuje scénář s přihlédnutím k účelu, pro který má být výsledné video určeno. Dále se stanoví potřebná technika a s tím související technická kritéria pro natáčení, tedy místo, způsob a čas jednotlivých záběrů, která se zanesou do scénáře (technický scénář). Pokud již scénář máte v nějaké podobě rozpracovaný, doladí se, případně doplní, v kontextu s žádaným výsledkem.

V případě natáčení, kde prioritou je samotný obsah akce (nejčastěji společenské a soukromé), si vyberete způsob výstupu (živý, záznam), jeho obsah a další technická kritéria. Podle dodaného časového programu akce, se zpracuje jednoduchý scénář. Velkým přínosem pro některé akce je vícekamerové natáčení

Fáze 2. Samotné natáčení podle scénáře. Je možno natáčet i bez detailního scénáře, při samotném natáčení a později i při zpracovávání je to však časově náročnější.

Fáze 3.Scénář obvykle dozná větších či menších úprav a samozřejmě dle toho se provede střih. Postprodukce je prováděna podle účelu, pro jaký je video určeno. Do sestřihu je možno zapracovat i vámi dodaný záznam

Výstupní video, především na nosičích (CD, DVD, Blu-ray), může mít více zvukových stop (např. jazykové mutace) - až 30 stop titulků (vypínatelných) a menu. Dále lze graficky zpracovat potisk media a obalu, případně vyrobit kopie. Zpracovaný výsledek se předloží zákazníkovi ke schválení.

Případné dotazy i závazné objednávky pro natáčení/střih můžete zaslat na e-mail v kontaktech, případně využít objednávkový formulář nebo stránku Zeptejte se. U rozsáhlejších projektů je nutná osobní schůzka.

 
hairy mobile porn